Zaměstnanci BILLA mají nové odbory.

Odborový svaz Federace výkonných zaměstnanců České republiky (FVZ) zastupuje od letošního března zaměstnance obchodního řetězce BILLA. Odborový svaz FVZ ČR zastupuje také zaměstnance České pošty, Dopravního podniku hl. Města Prahy, Karlovy univerzity, střední školy Chabařovická a další zaměstnance v různých oborech.
Odborový svaz FVZ se mimo jiné vyznačuje razantními postupy vůči zaměstnavatelům: Petiční akce, kterou podepsalo 15 000 osob a která se projednávala v Senátu ČR; několik demonstrací za zlepšení pracovních podmínek zaměstnanců České pošty – poslední demonstrace za změnu a snížení nátlaku na zaměstnance proběhla také před budovou ČSOB; protestní a petiční akce za záchranu střední školy Chabařovická.
Zeptali jsme se proto pana Miroslava Prokopa prezidenta Federace výkonných zaměstnanců České republiky (FVZ).
Zastupujete zaměstnance obchodního řetězce BILLA, připravujete k prosazení jejich lepších pracovních podmínek demonstrace nebo jiné protestní akce?
V současné době zatím neuvažujeme o organizování protestních akcí. Vše ukáže čas. Věřím, že to nebude nutné. Protestní akce následuje pouze v případě, kdy zaměstnavatel odmítá respektovat požadavky zaměstnanců. Pak přicházejí v úvahu protestní a nátlakové akce vůči zaměstnavatelům.
Více ve článku Pražský zpravodaj
Zdroj: http://prazsky-zpravodaj.cz/zajimavosti/rozhovory/zamestnanci-billa-maji-nove-odbory-2/

One thought on “Zaměstnanci BILLA mají nové odbory.

  1. Hana

    Dobry den ma zkusenost v praci Billa jako VU od doby kdy manazerka prodejny mela uraz se neskutecne zmenilo jeji jednani vuci zamestancu, (neni vyjimkou ze zensky v satne breci jak se knim chova)zatim se pouze bojej ze prijdou o praci. ma osobni zkusenost je takova ze kdyz jsem nastupovalo do spolecnosti jako samozivitelka s ditetem ve stridave peci po 14 dnech kdy 14 dni muzu chodit od 7 hodin rano a jednou mesicne v patek musim koncit ve 14 hod a 14 dni muzu chodit dle jejich potreby manazerka stim to souhlasila, po mensim nedoruzemeni kdyz jsem potrebovala dopoledne volno, hodiny kdy jsem vedela ze nebudu v praci jsem si predem naddelala, vedela o tom cca 14 dni dopredu jen sem nevedela kdy presne to bude to se dozvedela 2 dny dopredu i tak me to zaprela, pak me bylo zdeleno ze jsem neprisla do prace a za trest my manazerka napsala smeny tak ze nejsem schopna se postarat o syna ( odvest syna do skoly chodi do 2 tridy nemuze chodit sam a nenecham ho jit sama, vyzvednout si syna od ex pritele si take nemuzu neb pro nej jezdim 300km a koncim az v 17 hod) a to si ho mam podle soudu vyzvedavat v 17 hod u ex pritele. Toto vse my udelala ucelne a schvalne a rekla me to aj do oci, proto sem donucena vsem doporucit aby do Billi nechodili neb v dnesni dobe je pracovnich prilezitosti dost, do stala jsem na vyber bud prace nebo syn od manazerky prodejny a vybrala jsem sy syna.

    Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *